Másfélfokos életmód II. - Lakhatás és energiafogyasztás

Image
erik-odiin-LWv3bsFvpPc-unsplash
|
|
|
17:30
-
19:00

A klímaválság elleni küzdelem egyik legfontosabb színtere a saját otthonunk. Életmódunk, fogyasztói szokásaink megváltoztatásával, karbon-lábnyomunk csökkentésével mindannyian hozzájárulhatunk a jövőnket fenyegető hatások mérsékléséhez. Van értelme az egyének szintjén változtatnunk, mert a sok egyéni lépés előbb-utóbb jelentős változáshoz vezet globálisan is, valamint így közreműködünk a társadalmi normák, rendszerek megváltoztatásában is.

A háztartási energiafogyasztás, az étkezés, a közlekedés, a szabadidő eltöltése és vásárlási szokásaink azok a legfőbb területek, ahol jelentős mennyiségű energiát, és kibocsátást tudunk megspórolni saját mindennapi életünkben.

A másfélfokos életmóddal foglalkozó online előadás-sorozatunk második részének témája a lakhatás és otthoni energiafogyasztás, azaz:
- otthonunk elhelyezkedése, mérete, kialakítása;
- megtakarítás beruházással és viselkedésváltozással;
- energiatakarékos életmód, viselkedés.

Meghívott vendégeink Dr. Dőry István, fizikus és Dr. Sáfián Fanni, környezetkutató geográfus, akikkel energiatakarékos életmódjukról beszélgetünk majd, különös tekintettel arra, hogy hogyan valósítják meg vidéken ill. a városban.

Várunk mindenkit szeretettel március 9-én este fél 6-tól Zoomon egy másfél órás előadásra és eszmecserére! 

A részvétel ingyenes, de jelentkezéshez kötött, regisztrálni itt tudtok:
https://www.surveymonkey.com/r/masfelfok_otthon2
A regisztráció után emailben küldjük el a részvételhez szükséges linket.

Az előadást és beszélgetést a GreenDependent Intézet munkatársai szervezik többek között az E.ON EnergiaKözösségek program és a 2021 májusában indult EU 1,5 fokos életmód projekt keretében. Az alkalom egy tervezett eseménysorozat második része lesz, amelynek keretében havi egy alkalommal a másfélfokos életmód különböző területeit járjuk körbe az érdeklődőkkel, konkrét tippeket adva a cselekvéshez, változtatáshoz

 

Az EU Másfélfokos életmód projekt az
Európai Unió Horizont 2020 kutatási és innovációs programja támogatásával jött létre, a 101003880. számú támogatási szerződés révén.