Sajtóanyagok

Sajtóközlemény - 2025.02.17. KÖZLEKEDÉSI SZOKÁSAINK MEGVÁLTOZTATÁSÁVAL ÉS FŰTÉSKORSZERŰSÍTÉSSEL TEHETÜNK A LEGTÖBBET A KLÍMAVÁLTOZÁS ELLEN

2025-02-18

Az Európai Unió Horizont 2020 kutatási programja által finanszírozott EU Másfélfokos Életmód projekt azt kutatja, hogy az európai társadalmak hogyan tudnak úgy fejlődni, hogy megfeleljenek a Párizsi Klímaegyezményben megjelölt 1,5°C-os klímaváltozási küszöbértéknek. A kutatás hangsúlyozza, hogy a klímaváltozás mérsékléséhez a lakosság életmódváltása mellett rendszerszintű strukturális változtatásokra is szükség van. A kutatás egyik fő…

Sajtóközlemény - 2023.12.15. A JÓLÉTI POLITIKÁK FEJLESZTÉSE

2023-12-15

A klímapolitikákat a leggyakrabban nem helyezzük szélesebb társadalmi kontextusba, és a politikai döntéshozók nem veszik észre, hogy a jóléti szakpolitikák létfontosságúak az éghajlatváltozás mérsékléséhez. Az EU Másfélfokos Életmód projekt szisztematikus szakirodalmi áttekintés és szakértői Delphi-folyamatok révén hat olyan jóléti szakpolitikát azonosított, amelyek támogathatják a fenntarthatósági átmenetet és csökkenthetik a szén-dioxid…

Sajtóközlemény - 2023.03.02. HOLNAP MÁR TÉNYLEG KÉSŐ?! DE VAJON MENNYIRE HAJLANDÓ A LAKOSSÁG AZ ÉLETMÓDVÁLTÁSRA?

2023-03-02

Egy innovatív európai kutatás első tapasztalatai.

A #HolnapMárKéső (#TomorrowIsTooLate) jelmondattal hirdetett Globális Klímasztrájk előtt egy nappal különös jelentőséggel bírnak az EU Másfélfokos életmód projekt legújabb kutatási eredményei a másfélfokos életmódváltás elfogadásának vagy elutasításának jelentősebb okairól és tendenciáiról.

Sajtóközlemény - 2021.05.27. ÉLETMÓDVÁLTOZTATÁSSAL A KLÍMAVÁLSÁG ELLEN

2022-02-13

Hét európai ország kutatói és gyakorlati szakemberei 2021 májusában útjára indították az EU Másfélfokos életmód projektet. A projekt fő célja az életmódváltozás elősegítése a 1,5°C-os klímacélnak megfelelően, valamint a Párizsi Megállapodás és az EU zöld megállapodása által megkívánt átalakulások megkönnyítése. Hogy elérje céljait, a projekt útmutatást dolgoz ki a döntéshozók, a közvetítő szereplők és az egyének számára tudományos bizonyítékok…